علت مدفوع خواری سگ و عواقب آن

علت مدفوع خواری سگ و عواقب آن

یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی که قطعا خودتان یا نزدیکان شما از آن ها در منزل در نگهداری می کنند، سگ ها هستند. همان طور که می دانید سگ به عنوان یک حیوان فوق العاده برای نگهداری شناخته می شود که نژاد های مختلف آن طرفداران بسیار زیادی را دارد. بسیاری از این حیوانات ممکن است در طول روند زندگی خود دچار مشکلات و بیماری های مختلفی شوند. یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از این حیوانات به آن دچار می شوند، مدفوع خواری سگ است. این موضوع بدین معناست که سگ ها پس از مدفوع کردن به دلایل مختلف اقدام به خوردن مدفوع می کنند. این مسئله می تواند در روند زندگی این حیوانات موثر باشد.

در سال های گذشته، دامپزشکان زیادی نظریه های متفاوتی را در رابطه با مدفوع خواری سگ ارائه کرده اند. در این بین برخی از این نظریه ها توانسته است به بهبود زندگی این حیوان بپردازد. با این وجود اگر سگ شما نیز اقدام به مدفوع خواری کرده، نیاز است تا علت های مدفوع خواری از سوی شما مورد بررسی قرار بگیرد. پس از کشف علت باید به درمان مدفوع خواری بپردازید. توجه داشته باشید که دامپزشکان نیز روش های درمانی مختلفی را برای این مشکل بزرگ شرح داده اند. بنابراین نیاز است تا این مسئله مورد بررسی دقیق شما قرار بگیرد.

علت مدفوع خواری سگ

قبل از هر چیزی نیاز است که بدانید، مدفوع خواری سگ تنها به یک دلیل محدود نمی شود و دلایل مختلفی را شامل می شود. علاوه بر این موضوع، مدفوع خواری اغلب توسط توله سگ ها انجام می گیرد. این مسئله بدین معناست که سگ های کوچک تر به دلیل داشتن سن کمتر از فرمان پذیری بهره مند نیستند. به همین دلیل ممکن است مدفوع خواری از سوی توله سگ بیشتر صورت بگیرد. توجه داشته باشید که در بسیاری از شرایط مدفوع خواری گربه نیز مشاهده شده است. با این وجود آمار مدفوع خواری در سگ ها بسیار بیشتر است. معمولا روند درمان و جلوگیری از مدفوع خواری در هر دو حیوان یکسان است.

  • نرسیدن مواد مغذی از دلایل مدفوع خواری توله سگ است. نیاز است که بدانید، توله سگ به دلیل قرار داشتن در سن رشد نیاز به تغذیه بسیار زیادی دارد. در صورتی که تغذیه لازم از سوی شما انجام نگیرد، توله سگ اقدام به مصرف مدفوع خود می کند.
  • استرس و تنهایی از دیگر دلایلی است که سگ ها را در طول زمان تحریک به مدفوع خواری می کند. نیاز است که بدانید، اگر سگ خود را برای مدت زمان زیادی تنها بگذارید، او پس از گذشت مدت زمانی به مدفوع خواری اقدام می کند. این مسئله به دلیل کنجکاوی او انجام می گیرد و اصطلاحا سگ از شرایط خود خسته و به دنبال کشف چیز جدیدی است.
  • بسیاری از توله سگ ها به منظور جلب توجه صاحبین خود اقدام به مدفوع خواری می کنند. بنابراین یکی از دلایل مدفوع خواری سگ، جلب توجه نیز می باشد. لازم به ذکر است که اگر واکنش منفی از سوی شما سر بزند، ممکن است توله سگ شما به این عادت بد خود ادامه دهد.
  • کوپروفیلیا از دیگر دلایل مدفوع خواری سگ به شمار می رود. این بیماری بدین معناست که سگ شما از روی علاقه ای که به مدفوع خود دارد، آن را می خورد. البته در بسیاری از اوقات سگ ها دچار این بیماری نمی شوند.

جلوگیری از مدفوع خواری سگ

دامپزشکان روش های مختلفی را برای جلوگیری از مدفوع خواری سگ در نظر گرفته اند. برخی از این نظریه ها توانسته است در روند مدفوع خواری از سوی سگ تاثیر بسیار زیادی را بگذارد. برای مثال تهیه غذای خوب و باکیفیت برای سگ از اصلی ترین مواردی بوده که موجب جلوگیری از مدفوع خواری این حیوان خواهد شد. علاوه بر این مسئله نشان دادن واکنش بسیار تند از سوی شما در راستای مدفوع خواری از سوی سگ، می تواند موجب افزایش میل سگ به خوردن مدفوع خود شود. بنابراین به این نکته نیز توجه ویژه ای را داشته باشید. همچنین پرت کردن حواس سگ به مسائل دیگر و … از جمله مواردی هستند که می تواند در جلوگیری از مدفوع خواری تاثیر قابل توجهی را بگذارد.

عواقب مدفوع خواری از سوی سگ

توجه داشته باشید که در صورت توجه نکردن به این مشکل، ممکن است سگ ها دچار بیماری های مختلفی شوند. ابتلا به انواع انگل ها و همچنین برخی از بیماری های مختلف که به انسان ها نیز انتقال می یابد، از جمله مواردی است که با مدفوع خواری سگ ها به وجود خواهد آمد. بنابراین به این مسئله توجه زیادی را داشته باشید.

آیا این مشکل درمان دارد؟

نیاز است که بدانید، موارد ذکر شده از روش های جلوگیری از مدفوع خواری سگ به شمار می روند که در صورت استفاده به موقع از آن ها، حیوان شما این عادت بد را ترک می کند. در بسیاری از شرایط موارد ذکر شده موثر نخواهند بود و نیاز به استفاده از روش های درمانی است. در همین راستا افراد دامپزشک روش های درمانی مختلفی را برای این مشکل در نظر گرفته اند. یکی از این روش ها مصرف قطره ضد مدفوع خواری H & J  می باشد. این قطره فوق العاده ساخت کشور اسپانیا بوده و توانسته است رضایت بسیاری از کاربران جلب کند. بر اساس اطلاعات به دست آمده در ازای هر ده کیلو وزن، نیاز به 15 قطره بر روی غذای روزانه سگ می باشد. این قطره موجب می شود تا حیوان شما دچار گرسنگی نشود.

محصول درمانی بعدی، قرص ضد مدفوع خواری یورو پت است که تولید کشور ترکیه بوده و طرفداران بسیار زیادی را دارد. این قرص فوق العاده با ترکیبات بی نظیر خود می تواند در تغذیه سگ موثر باشد و از مدفوع خواری سگ جلوگیری کند. توجه داشته باشید که مصرف 3 قرص ضد مدفوع خواری در طول روز می تواند تغذیه سگ های شما را کامل کرده و از مدفوع خواری جلوگیری کند. استفاده از این قرص برای توله سگ ها بازدهی فوق العاده تری را داشته و به همین دلیل اغلب مناسب توله سگ ها می باشد. توجه داشته باشید که قیمت هر دو محصول بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

مصولات پیشنهادی برای آموزش و مدفوع خواری

کد / انقضاء : 18-02-2025
قرص ضد مدفوع خواری یوروپت

قیمت :  279.000 تومان

قرص ضد مدفوع خواری سگ یوروپت (Europet Stop Stool Eating) یک مکمل جویدنی است که برای کمک به جلوگیری از خوردن مدفوع سگ‌ها و همچنین سایر سگ‌ها استفاده می‌شود. هنگامی که سگ ها مدفوع یا کوپروفاژی می خورند، معمولاً به دلیل عدم جذب مواد مغذی در دستگاه گوارش ایجاد می شود. مصرف 3 قرص به صورت روزانه می تواند مواد مغذی سگ ها را تامین کند و در نتیجه از مدفوع خواری جلوگیری می کند.  هر بسته شامل 100 عدد قرص و تولید کشور ترکیه است.

کد / انقضاء : 29-11-2025
قطره تعلیم ادرار H & J – Top Paw

قیمت : 49.000 تومان

قطره تعلیم ادرار یک محصول جهت آموزش و نشان دادن محل صحیح به سگ عزیزتان می باشد. وقتی که می خواهید سگ شما در محل خاصی ادرار و مدفوع کند می بایست پد مخصوص توالت را در همان محل قرار داده و چند قطره از محصول فوق را روی پد بچکانید. سگ شما با حس بویایی قوی به سمت قطره کشانده شده و در همان جا کار خود را انجام می دهد. تکرار استفاده از این قطره به مرور موجب عادت در آنها و بی نیازیشان به قطره می شود. حجم قطره 60 میلی لیتر و ساخت کشور اسپانیا است.

ویژگی کلی :

  • تسریع در تعلیم آموزش ادرار سگ
  • قابل استفاده برای همه نژادها و کلیه سنین
  • قابل استفاده بر روی پد ، چمن طبیعی و مصنوعی و یا کلیه سطوح

نحوه مصرف: 10 قطره از محلول را بر روی سطح مورد نظر بچکانی.

کد / انقضاء : 29-11-2025
قطره ضد مدفوع خواری H & J – جدید

قیمت :  160.000 تومان

قطره ضد مدفوع خواری سگ  اچ اند جی (H & J pet) مکملی است که برای کمک به جلوگیری از خوردن مدفوع سگ‌ها و همچنین سایر سگ‌ها استفاده می‌شود. هنگامی که سگ ها مدفوع یا کوپروفاژی می خورند، معمولاً به دلیل عدم جذب مواد مغذی در دستگاه گوارش ایجاد می شود.  به ازای 10 کیلو وزن بدن روزانه 15 قطره بر روی غذا  می تواند مواد مغذی سگ ها را تامین کند و در نتیجه از مدفوع خواری جلوگیری می کند.  وزن قطره 40 میلی گرم و تولید کشور اسپانیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.