غذای گربه حمایتی و بهترین غذای ایرانی

غذای گربه حمایتی و بهترین غذای ایرانی

با توجه به این نکته که ، در غذا رسانی کمیت هم به اندازه کیفیت مهم است و با در نظر گرفتن قیمت غذاهای خارجی ، یکی از انتخاب ها استفاده غذای گربه حمایتی ایرانی است. ما می دانیم که هدف دوستان حامی فقط رفع مسولیئت و انجام وظیفه نیست و این کار از روی عشق انجام میشود. پس غذایی را به شما پیشنهاد میدهیم که مورد استقبال این فرشته های سختگیر قرار گیرد و هم در دراز مدت مشکلی ایجاد ننماید. این متن تجربه و غذا رسانی 3 سال گذشته من و تعدادی از حامیان گرامی است و با احترام کامل به تولید کنندگان محترم باید اعلام کنم اینجا فقط هدف رفاه این فرشته هایی است که با غذا رسانی اندکی از زندگی زجر آوری که در خیابان دارند کمتر می شود و منظور از نوشتن این متن قضاوت و کارشناسی محصولات شما نمی باشد. اما کدام غذا !؟ در پت شاپ شاپرک چهار نوع غذای گربه حمایتی وجود دارد :

غذای فیدار گربه

اول برند فیدار: غذای گربه فیدار اولین غذایی است که ارائه کردیم به همین دلیل اول به توضیح آن می پردازم .
غذای گربه فیدار دانه های متوسطی دارد،  چرب است و برای غذا رسانی انتخاب بدی نیست. در دو نوع بالغ و بچه گربه ارایه می شود. با اینکه درصد پروتئین نوشته شده روی بسته های بالغ و بچه گربه متفاوت است اما به نظر من هیچ فرقی به جز اندازه دانه ها ندارند. به دلیل آهن زیاد مقداری باعث تیرگی مدفوع می شود که جای نگرانی نیست. این غذا 50 درصد مورد استفبال گربه های سخت گیر قرار میگیرد و با توجه به اینکه جزء غذای گربه حمایتی محصوب می شود انتخاب خوبی است و تقریبا همیشه در بازار موجود است.

غذای گربه مفید

دوم برند مفید: دانه های ریزی دارد هم برای گربه های بالغ هم بچه گربه ها انتخاب خوبی است. غذای بچه گربه 2 کیلویی و گربه بالغ 2 کیلویی فرقی در بسته بندی و محتوا ندارند. شکل بسته بندی در غذای 10 کیلویی کاملا متفاوت است. غذای گربه مفید به صورت عجیبی که از غذای ایرانی انتظار نمی رود خوش خوراک است. تقربیا 90 درصد گربه ها ان را دوست دارند. علت به خاطر مواد اولیه و اسانس موجود در این غذاست. غذای گربه مفید چربی کمتری نسبت به فیدار دارد. دانه های ریز بلعیدن آن را برای گربه های سن بالا که اکثرا دندان ندارند آسان میکند. اینجا منظور از سن بالا سه و چهار است. متاسفانه گربه های خیابان به ندرت به این سن می رسند. در آخر غذای مفید یکی از اولین پیشنهاد های ما در انتخاب غذای گربه حمایتی به حساب می آید.

غذای گربه نوتری

سوم برند نوتری : نوتری یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده خوراک حیوانات می باشد و سابقه طولانی تر و تجربه بیشتری نسبت به سایرین دارد. غذای گربه نوتری خشک و پفکی است. تقریبا اصلا چرب نیست و دانه های تردی مشابه غذای خارجی دارد. به همین علت بر خلاف فیدار غذای سبکی محسوب می شود. تقریبا 60 تا 70 درصد مورد پذیرش این فرشته های سختگیر قرار میگیرد. اما همیشه در دسترس نیست (حداقل در فروشگاه ما) و علت آن مشکلاتی مانند بسته بندی ، درصد بالای سفارشات و عدم پخش به موقع باعث شده حداقل در بسیاری از دوره ها در فروشگاه ما ناموجود شود. این غذا در بسته بندی های 1 کیلویی برای بچه گربه و 2 و 7 کیلویی در دسترس است. نوتری هم جزء دسته غذای گربه حمایتی با قیمت مناسب به حساب می آید.

غذای گربه پرامی

چهارم برند پرامی : یکی از نقاط قوت غذای گربه پرامی تنوع محصولات آن است که کمتر در برند های ایرانی دیده میشود. تنوع غذایی شامل گربه های حساس ، عقیم شده ، تقویت پوست و مو می باشد. این دسته بندی و تنوع در کنار طعم های گوشت و ماهی و مر، حق انتخاب زیادی به شما می دهد. از نظر کیفیت پرامی غذای خوبی محصوب می شود . سایز دانه ها متوسط و کمی چرب است به همین علت از خشکی روده و یبوست جلوگیری می کند . این غذا در بسته بندی های 1.5 ، 10 و 15 کیلویی قابل سفارش است.

غذای گربه آدی کت

پنجم آدی کت: غذای گربه آدی در دو نوع  گربه های مغمولی و پرشین دسته بندی شده که غذای معمولی دارای دو طعم مرغ و گوشت است. این تنوع تقریبا در هیچ کدام از سایر برند های ایرانی وجود ندارد و دست مصرف کننده را تا حدودی برای انتخاب غذای گربه حمایتی باز می گذارد.
در نظر داشته باشید دستکاه گوارش گربه های پرشین فرقی با سایر گربه ها ندارد. اغلب برندهای غذایی افزایش رشد و ریزش مو را در نظر گرفته و علاوه بر آن با توجه به شکل و اندازه پوزه و دهان در گربه های پرشین سایز دانه ها را تنظیم کرده است.
دانه های این غذا به شکل گرد و استوانه شکل است . اندازه آن از مفید بزرگتر و از فیدار بالغ کوچک تر است ( تقریبا اندازه نوتری) چربی خیلی کمی دارد و خوش خوراک است. مانند نوتری 60 تا 70 درصد گربه های محل آنرا دوست داشتند. این هم یکی از پیشنهاد های ما برای انتخاب غذای گربه حمایتی به شمار می رود. در حال حاضر این غذا فقط در بسته بندی 7.5 کیلویی ارائه می شود.

غذای گربه سلبن

ششم سلبن: غذای گربه سلبن در سه نوع گربه های مغمولی داخل خانه ، عقیم شده و بچه گربه ها دسته بندی شده که یک غذای سوپر پرمیوم عالی محصوب می شود. این غذا به خاطر کیفیت از قیمت بالاتری برخوردار است . کیفیت خوب بسته بندی در کنار مرغوبیت غذا یکی از نکات مثبت این برند محسوب می باشد.
غذای گربه عقیم شده سلین هم یکی از بهترین انتخاب ها برای گربه های عقیم شده و دارای اضافه وزن است که با مکمل هایی مثل برنج ، تخم مرغ  از افزایش وزن گربه جلوگیری میکند. دانه های این غذا اندازه استانداردی دارد و برای تمام نژاد های گربه به راحتی قابل خوردن است. غذای بچه گربه برند سلبن نیز یک انتخاب خوب برای شماست . در کل این برند نسبت به سایر برند ها هم کیفیت و هم قیمت بالاتری دارد که آن را به انتخابی برای گربه های داخل خانه نیز بدل کرده است.

طبیعی است تنوع غذای موجود در بازار بیشتر از موارد مذکور می باشد. ما در اینجا برای انتخاب این برندها دو نکته مد نظر داشتیم؛ اول کیفیت بین برند های موجود در بازار و دوم غذا هایی که ما قادر به تامین آنها هستیم. در صورتی که شما تجربه مشابه یا متفاوتی در مصرف این موارد داشتید در قسمت نظرات ما و سایرین را مطلع نمایید.
حرف آخر : در مورد انتخاب کدام یک از غذاهای ذکر شده فوق پیشنهاد شخصی من انتخاب غذای مفید به تنهایی یا ترکیب غذای مفید و یکی از برندهای نوتری یا آدی کت می باشد.

دیدگاه(8)

 1. الهه
  شهریور 29, 1399 \ق.ظ\31 8:55 ق.ظ

  سلام وقت بخیر .. من یه گربه ۵ ساله دارم.که واقعا از اول سعی کردیم تا جایی که میتونیم غذای خوب بهش بدیم … رویال کنین میخورد بعد که اون گرون شد که غذای یکم قیمت مناسب تر خریدیم ولی الان واقعا دیگه خیلی هزینه غذا زیاده و میخوایم غذای ایرانی رو امتحان کنیم اگر بخوره البته … الان paw pawترکیه میخوره … به نظرتون براش چه غذایی رو انتخاب کنیم ؟؟
  اینجور که گفتین سلین و پرامی بهتر از بقیه بودن درسته ؟؟؟؟

  • مدیر سایت
   شهریور 30, 1399 \ب.ظ\31 1:09 ب.ظ

   اگه پاو پاو میخوره همون رو بهش بدید. تو ایرانی ها همشون خوب هستند ولی به نظر من مفید رو اول امتحان کنید .

  • وحيده ميرنژاد
   آذر 01, 1399 \ب.ظ\30 12:16 ب.ظ

   پرامي رو كه گربه هاي بيرون هم نميخورن چه برسه حيوون خونگي.گربه هاي منم رويال ميخوردن و الان تنها ايراني اي كه با لذت ميخورن مفيده

 2. هایده فرصت
  شهریور 19, 1399 \ق.ظ\31 10:54 ق.ظ

  سلام گربه پرشین دارم ۱۱سالشه وسلبن براش خریدم ومدام بالامیاره خیلی هم لاغرشده چکارکنم باسپاس ازشما🙏🙏😭😭

  • مدیر سایت
   شهریور 19, 1399 \ب.ظ\31 4:35 ب.ظ

   بعد از 11 سال یک مرتبه نمیشه غذا رو تغییر داد . باید کم کم غذا رو جایگزین کنید . خوشبختانه غذای خوبی انتخاب کردید که کیفیت خوبی داره ولی باید با غذایی که قبلا میخورده طی 10 تا 14 روز جایگرین کنید. به این ترتیب که برای یکی دو روز اول یک مقدار گوشه غذاش بریزید و این مقدار رو کم کم طی دو هفته به صورت کامل تغییر دهید.

 3. شاهین نقوی
  خرداد 16, 1399 \ق.ظ\31 9:52 ق.ظ

  اطلاعات مفیدی ارائه کرده اید. تشکر

 4. Jamespseub
  اردیبهشت 08, 1399 \ق.ظ\31 7:07 ق.ظ

  Simply wished to mention I’m delighted I happened on your website.

  • سامان
   مهر 13, 1399 \ب.ظ\30 7:20 ب.ظ

   درود به شما و ممنون از اینکه وقت میزارید و سخاوتمندانه اطلاعاتتون رو در چنین حوزه مهمی به اشتراک میزارید: خدمتتون عرض کنم ما خانوادگی بیشتر از بیست ساله که هم توی منزل هم در محل کار و هم مسیرخونه تا محل کار تا حداکثر توان به گربه ها و بصورت متفرقه به سگها و حتی پرنده های شهری سرویس میدیم الان هشت تا گربه فقط توی خونه داریم نه توی حیاط توی منزل و با خودمون زندگی میکنن دوستان مستحضر هستن گربه ها موجودات بی نهایت پاکیزه و وسواسی هستن دستشویی خودشون و ظرف الاحده خودشون رو دارن اما متاسفانه از وقتیکه قیمت غذاها بیست برابر و حتی بیشتر هم شده دیگه نه تنها از دسر و تشویقی خبری نیست بلکه بواسطه زندگی در شهرستان حق انتخابی برامون نمونده از شما خواهش میکنم غذایی رو که قیمت مناسبی داشته باشه و البته در فروشگاه شما هم موجود باشه به بنده معرفی بفرمایید راستش من به واسطه همین فرشته های مظلوم و بی پناه و نبود کمترین پس انداز با وجودیکه بیشتر از ۴۵ چهل و پنج سال سنم است اما هنوز نتونستم ازدواج کنم البته بزرگترین پاداشم رو گرفتم اونم سلامتی و تندرستی پدر هشتاد ساله و مادر هفتاد و شش ساله و خونواده ام است که همین برای من بزرگترین پاداش روزگار محسوب میشه همیشه آرزو دارم ایکاش مال و مکنت مناسبی داشتم تا که شرمنده این فرشته های مهربان و مورد ستمه اشرف مخلوقات واقع شده نباشم !
   فرشته هاییکه فقیر و غنی،
   زشت و زیبا،کور و بینا، همه رو به یه چشم میبینن و مثل ما آدما ملون نیستن و نقاب تزویر و دورویی به صورتشون ندارن ….

   سرفراز و پاینده باشید امیدوارم خودتون ، خانواده و تمامی کسانیکه بمعنای واقعی کلمه اشرف مخلوقات هستن سلامت و عاقبت بخیر شوند

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.