مزیت های استفاده از کنسرو سگ

مزیت های استفاده از کنسرو سگ

مراقبت از حیوانات با غذا

امروزه غذاهای سگ یک چهره ­ای به دست آورده است. شما می­توانید به سگ خود ترکیبی از گوشت گاو، گوشت بره، مرغ، و سبزیجات مغذی و دانه­ ها بدهید، و همه آن­ها نقش مهمی در ارائه تغذیه متعادل برای سگ شما در تمام مراحل زندگی او دارند. گرچه اغلب به نظر می­رسد غذای خشک گزینه ی سالم ­تری است، غذای مرطوب سگ نیز به همان اندازه از این جهت سالم است.

آسان تر برای جویدن

بسیاری از والدین حیوان خانگی از دادن غذای کنسروی سگ به حیوانات خانگی خود اجتناب می­ کنند. آنها نگران این هستند که سگ خود را مناسب تغذیه نکنند و یا غذای مرطوب به دندان­های سگ آسیب بزند. غذای مرطوب با کیفیت خوب می­ تواند تغذیه متعادلی را، برای حمایت و حفظ سلامت حیوانات شما در تمام مراحل زندگی ارائه دهد و دامپزشکان می­ گویند که درصورت تغذیه سگ با غذای مرطوب غذا به دندان و لثه ها آسیب نمی­ رساند. در حقیقت، برای سگ­های مسن­ تر با مسائل دندان و لثه، مواد غذایی مرطوب می­ تواند از خوردن غذای خشک آسان ­تر باشد.

بهترین انتخاب برای دوران رشد

چه زمانی ممکن است مواد غذایی مرطوب بهتر از خشک باشند؟ در طی تولگی (زمانی که توله ه­ا کوچک هستند)، هنگامی که سگ­های جوان نیاز به پروتئین بیشتری برای کمک به رشد قوی دارند، و معمولاً غذاهای مرطوب حاوی پروتئین بیشتری نسبت به مواد غذایی خشک هستند. غذای خشک سگ حاوی دانه­ های بیشتری از قبیل ذرت، جو و یا سایر دانه­ های غلات است که به سگهای بزرگ­تر با هضم سالم کمک می­کند.

مواد مورد نیاز برای حفظ سلامت

برندهای مواد غذایی مرطوب حاوی گوشت و سبزیجات فراوان هستند که ویتامین­ ها و مواد معدنی را که سگ شما برای سالم بودن نیاز دارد، ارائه می­دهند. گوشت طبیعی گاو، گوسفند، مرغ، و غلات و دانه ­ها و سبزیجات سالم، تمام مواد مغذی را در زمان صرف غذا به سگ شما ارائه می­شود. همچنین، غذای مرطوب سگ را می­توان بسته به تاریخ انقضا به مدت طولانی­ تر از غذای خشک ذخیره کرد، ؛ قوطی ­ها به نگهدارنده ­ها برای حفظ تازگی نیاز ندارند.

چه زمانی غذای خشک سرو کنیم؟

یک دلیل برای سرو مواد غذایی خشک شده نسبت به کنسرو، جیره­ بندی و تغذیه آسان­ تر آن است. سگ­هایی که با شتاب غذا می ­خورند، ممکن است با کیبل کمی آرام تر شوند. مواد غذایی خشک را می­ توان در کیسه ­هایی با اندازه های بزرگ نیز خریداری کرد، که می ­تواند برای بعضی از والدین حیوان خانگی راحت ­تر باشد. و اگر سگ شما غذایش را کامل نمی خورد، غذای خشک مناسب ­تر است زیرا غذای مرطوب ظرف چهار ساعت پس از سرو اگر بماند خراب می­ شود. کیبل برای استفاده در اسباب بازی­های پازل مواد غذایی برای پربار کردن زندگی سگ شما را و خرسند کردن او بدون پرخوری آسان است.

استفاده غذای خشک و تر با هم؟

اگر نگران هستید که مواد غذایی کنسروی سگ شما تمام مواد مغذی مورد نیاز را در حد لازم ارائه نمی دهد، تغذیه مخلوط را در نظر بگیرید. تغذیه مخلوط، مواد غذایی مرطوب را با خشک مخلوط  و طبق معمول روزانه به او غذا داده می ­شود پس هر بار که از کاسه خود بازدید می­ کند مقداری از هر دو نوع را می ­خورد. بعضی از والدین حیوانات خانگی غذای خشک کیبل را برای تغذیه صبحانه انتخاب می ­کنند و غذای کنسروی مرطوب را شب به سگ می­ دهند. این همه اصول شما را پوشش می­ دهد، و برای سگ شما انواع مختلف و همچنین یک غذای خوشمزه فراهم می­کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.