چیدمان خانه های گربه دار

چیدمان خانه برای گربه ها : در اینجا چیدمان خانه برای نگهداری گربه را بررسی میکنیم . شما میتوانید با مشاهده فیلم تا حد زیادی با رفتار گربه ها آشنا شوید ، ضمنا در بخش مقالات درباره رفتار اختصاصی گربه ها نیز فیلم آمورشی دیگر وجود دارد .

روزمره ترین وسیله گربه سطل خاک گربه است . گربه‌ها در مورد جعبه خاک خود بسیار وسواس دارند بنابر این مکان مناسب جعبه خاک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
گربه‌ها هنگام دفع تمایل دارند که تنها باشند نه به دلیل شرم آن‌ها بلکه به خاطر ترس غریزی آنان از دشمن هنگامی که دفاع خود را پایین آورده‌اند. دستشویی یا کمدی در مکانی خلوت می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در صورتی که فضای کافی ندارید می‌توانید صفحه‌ای را در گوشه اتاق خواب قرار دهید و جعبه خاک او را در آن‌جا بگذارید.
سعی کنید از مکان‌هایی شلوغ و پر سر و صدای خانه پرهیز کنید. در صورتی که جعبه خاک را می‌خواهید در اتاقی قرار دهید که دستگاه‌های مختلفی در آن وجود دارد سعی کنید مکان جعبه خاک تا جای ممکن از آنان فاصله داشته باشد تا گربه دچار استرس نشود.
جدا از دلایل بهداشتی مطمئن باشید خود گربه ابدا تمایلی ندارد که جعبه خاک او در کنار ظرف غذایش یا دیگر مواد خوراکی قرار گرفته باشد.
گربه ها به ویژه گربه های حساس از اتاق ها و محل هایی که دیوارهای نزدیک به هم دارند احساس ناراحتی و ترس میکنند. حمام، دستشویی و بالکن های کوچک و محصور محل مناسبی برای قرار دادن ظرف خاک گربه نیست. این محل ها دارای دیوارهای نزدیک به هم و محصور هستند و گربه های حساس به ویژه بچه گربه ها از رفتن به اینگونه مکان ها میترسند و احساس خوبی ندارند.

بسیاری از دوستداران گربه ها ترجیح میدند از ظروف بستر مسقّف (سقف دار) و محصور استفاده کنند. این ظروف بستر که مانند اتاقکی کوچک هستند امروزه در انواع شکل ها موجودند. اگرچه استفاده از اینگونه ظروف خاک گزینه خوبیه اما به کسانی که قصد دارند از اینگونه ظروف استفاده کنند توصیه میشود همیشه که در این مورد عجله نکنید.

دیدگاه (2)

 1. Eve
  آذر 15, 1400 \ق.ظ\30 9:00 ق.ظ

  It is truly a great and helpful piece of information. I’m glad that you just shared this helpful info with us.
  Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 2. امیرکیا
  شهریور 03, 1399 \ق.ظ\31 9:56 ق.ظ

  بسیار عالی و مفید.
  وقتی سرپرستی گربه‌ای رو قبول می‌کنید (خرید و فروش حیوانات بیزینس غیر اخلاقی به حساب میاد)، “باید” بهترین شرایط رو واسش فراهم کنید و بهترین غذاها و وسایل رو واسش بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.